Museum Het Petershuis is een museum in het Noord-Limburgse stadje Gennep. De vaste collectie bestaat uit archeologische vondsten, maquettes en historische informatie over Gennep en de regio. Daarnaast organiseert het museum ieder jaar acht tien wisselexposities. Dan exposeren hedendaagse kunstenaars of staat een actueel thema centraal. Het museum is dan ook letterlijk de plek waar verleden en heden elkaar ontmoeten.
Het museum richt zich zowel op volwassenen als op de jeugd. Alle basisscholen in de omgeving nemen deel aan de educatieve programma’s die door de vrijwilligers van het museum worden verzorgd. Museum Het Petershuis is als erkend museum opgenomen in het Museumregister Nederland.
Het pand waarin het museum is gehuisvest, vormt samen met het stadhuis van Gennep, het gemeentekantoor, de oude kerktoren van de Sint-Martinuskerk en de Nederlands-Hervormde kerk aan de Markt een belangrijk deel van het stadsgezicht van Gennep. In het museum is een digitaal informatiepunt gevestigd van het Toeristisch Platform Maasduinen-Venlo.
Museum Het Petershuis is geopend van woensdag tot en met zondag tussen 13:30 en 17.00 uur en is gevestigd op het adres Niersstraat 2 in Gennep (nabij het stadhuis van Gennep).
Omgeving
Gennep is een gemeente in de Nederlandse provincie Limburg. De gemeente telt 17.221 inwoners en heeft een oppervlakte van 58,37 km² (waarvan 1,60 km² water). De gemeente Gennep omvat naast de gelijknamige stad verder de dorpen Heijen, Milsbeek, Ottersum en Ven-Zelderheide, en de buurtschappen Aaldonk, Dam, De Looi, Diekendaal, Hekkens en Zelder. Dat zijn in totaal 1 stad, 4 dorpen en 6 buurtschappen. Het historisch stadje Gennep, waar de Niers bij de ruine van het Genneper Huis de Maas instroomt en o.a. bekend door het keramiek, is een fantastische streek om te fietsen en te wandelen. Er is een wandelroutenetwerk, een stadswandeling met gids, maar ook diverse fietsroute’s zoals die van het “Duits Lijntje”
De oude Sint-Martinustoren te Gennep is de neogotische portaaltoren die toegang gaf tot de in 1944-1945 verwoeste kerk en werd gebouwd tussen 1868 en 1869. Het ontwerp wordt toegeschreven aan de architect Pierre Cuypers. De toren is een zichtbare herinnering aan de zware verwoestingen die Noord-Limburg getroffen hebben in de laatste oorlogsjaren. De toren vormt samen met het stadhuis van Gennep, het gemeentekantoor, het Petershuis en de Nederlands-hervormde kerk aan de Markt een belangrijk deel van het stedelijke silhouet van Gennep.
Het winkelaanbod in Gennep is misschien niet zo mega, maar u vindt er wel winkeltjes waar er geen dozijn van zijn. Kleine winkeltjes, waar u aandacht krijgt, en waar u nog gezien wordt en waar ambacht gepredikt wordt. Gastvrij met een goed advies. Veel ondernemers zijn aangesloten bij de ‘Ondernemersvereniging Gennep. Gennep heeft overigens veel supermarkten. Dus een combinatie van de dagelijkse boodschappen en lekker even rondsnuffelen in de kleinere winkeltje is zo gemaakt! Naast de lokale winkeltjes heeft Gennep natuurlijk ook filialen van ketens als Hema, Bakker Bart, Jola Mode, Takko Mode, Kruidvat, Bruna, Scapino, Action, Etos, Expert en Pearle.
Het toeristisch informatiepunt in het oude stadhuis van Gennep kan u van alle informatie voorzien en is 4 dagen van de week geopend.
Dinsdag t/ m Donderdag 10.00-14.00 uur
Vrijdag 10.00-17.00 uur
Zaterdag 10.00-14.00 uur
Er zijn nog geen beoordelingen. Schrijf als eerste er een.